laiko keitimas

21 статей

Laiko keitimas – kai kuriose valstybėse išlikusi tradicija persukti laiką 2 kartu per metus. Kovo mėnesį įvedamas vasaros laikas ir laikrodžiai pasukami 1 valanda į priekį, o spalio mėnesį įvedamas žiemos laikas ir laikrodžiai grąžinami 1 valanda atgal. Laikas keičiamas siekiant efektyviau išnaudoti dienos šviesą.
Europos komisija Europos sąjungos narėms pasiūlė pačioms apsispręsti, kokiu laiko, vasaros ar žiemos, šalys nori gyventi. Siekiama ateityje laikrodžių nebesukioti.

Šį sekmadienį, spalio 30 d., 2 val. ryto Jungtinėje Karalystėje oficialiai baigsis vasaros laikas ir bus grįžtama prie Grinvičo laiko (angl. Greenwich Mean Time; GMT). Tai reiškia, kad visų laikrodžių rodyklės bus persuktos viena valanda atgal ir rytai bus kur kas šviesesni.

Aigustė Tavoraitė

Šį savaitgalį vėl viena valanda pirmyn pasukome laiką, nors tai ir daro žalą žmonių sveikatai. Perėjus prie vasaros laiko anksčiau kelsimės ir pradėsime dirbti. Tai sutrikdys miegą bei išbalansuos žmogaus bioritmus.

Vyriausybės kanceliarijos pavedimu ministerijos atliko vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje poveikio sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio sritims analizę bei gyventojų apklausą šiuo klausimu. Atliktų apklausų metu nebuvo nustatytas reikšmingas neigia...