Ir maistas, ir vaistas

22 статей

Šaltalankių uogos rūgštoko skonio, nes jų sudėtyje gausu vitamino C. Vis dėlto šaltalankių vertė slypi tikrai ne jų skonyje. Šios uogos – tikras polivitaminas: šiose uogose gausu karotino, vitaminų B1, B2, B3, B6, C, E ir K.

Putino uogos – tikras naudingųjų medžiagų lobis. Šių uogų sultys ir šviežios putino uogos, sutrintos su cukrumi arba medumi, tinkamos širdies, gerklės, kepenų ir kraujagyslių ligoms gydyti. Džiovintų putino uogų dedama į mišinius, skirtus hipertonijai ir aterosklerozei gydyti.

Kiaulpienė - visų laukinių, valgomų augalų karalienė. Naudojami lapai, žiedai ir net kotelis. Atgaivina, detoksikuoja ir stiprina organizmą. Valo ir atstato kepenis. Tai labai svarbu mums visiems. Išbandykite kokteilį!

Pavasarį, kai rudenį iškastos šakninės daržovės jau visai sunykusios, o šviežios sezoninės – dar nesudygusios, pats metas atkreipti dėmesį į dažnai užmirštą augalą – dilgėles. Šį natūralų ir nemokamą vitaminą galima rasti augant tiesiog mūsų namų patvorėse ar pamiškėse.

Parengė Asta Leskauskaitė

Ar pasaulyje yra bent vienas augalas, prilygstantis ženšeniui? Pasirodo, taip. Pasak kinų, žmogui stiprybės ir ilgaamžiškumo gali suteikti paprastasis saldymedis. Ajurvedoje jis laikomas augalu raktu, nes veikia visus organus, ir dedamas į visokius gydomuosius mišinius. Dabar saldymedis žinomas ir v...

Nuo daigo prasideda augalo gyvenimas. Todėl nenuostabu, kad gamta apdovanojo juos milžiniška jėga – juose sukaupti visi vitaminai ir mineralai. Pavyzdžiui, folio rūgšties daiguose keturis kartu daugiau nei grūduose. Štai keletas įdomių faktų apie daigus.

Šaltalankiai gausiai naudojami kulinarijoje. Nieko stebėtino, nes šios uogos skanios, maistingos, jose gausu vitaminų ir mikroelementų. Iš šaltalankių galima pagaminti daugybę patiekalų – pradedant gėrimais, baigiant padažais ir pyragų įdarais.

Nika Vagnerienė, konsultavo gydytoja alergologė dr. Eglė Vaitkaitienė

Mėlynė – universalus vaistinis augalas, kuriuo nuo senų senovės buvo gydomi įvairūs negalavimai. Gydymo tikslais ši miško uoga plačiai naudojama Bulgarijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Prancūzijoje.

Sakoma, kad serbentų krūmai gerai auga net ir nepatyrusio sodininko darže, nes yra visiškai nelepūs. O mokslininkai nustatė, kad kuo atšiauresniame klimate auginami serbentai, tuo jų uogose yra daugiau vitaminų.