Žalčiai

27 статей

Asvejos regioniniame parke prie kelių statomos tvorelės, kurios neleis žalčiams iššliaužti į kelius. Kiekvieną pavasarį žalčiai iš miego vietų keliauja į buveines, kur poruojasi ir veda vaikus. Geltonskruosčiai žalčiai renkasi ramias, šiltesnes vietas, rašoma parko pranešime spaudai.

Dimitrijus Kuprijanovas

Į Kėdainių mieste gyvenančios šeimos namą nekviestas įsliuogė geltonskruostis žaltys. Negana to, gyventojai ne tik neišmetė šio gyvio laukan, bet priglaudė peržiemoti. Apie gyvūnus nusimanantys kraštiečiai teigia, kad pavasarį žaltys bus paleistas į laisvę.

LRT RADIJO laida „Ryto garsai"

Žalčiai žmones lanko nuo senų senovės, ypač – jei namai arti miško. Tai – draugiški gyvūnėliai, bet, jei nesinori bendrauti, galima nesunkiai juos išprašyti. Taip sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

Birutė Davidonytė

Dauguma džiaugiasi ankstyvu pavasariu ir saulės šiluma, tačiau kiekviena lazda turi du galus. Anksčiau pražysta žibutės, bet anksčiau bunda ir erkės, ir vienintelės nuodingos Lietuvoje gyvatės – angys. Pašvietus saulutei ropliai, pabudę iš žiemos miego, jau šildosi. GRYNAS.lt domisi, kokių klaidų ne...

Selemonas Paltanavičius

Žaltys, arba oficialiai – geltonskruostis žaltys ( Natrix natrix) yra mūsų gamtos senbuvis. Lietuvių tautos istorijoje ši rūšis buvo svarbi, ypač gerbta, saugota, laikyta greta savęs. Prie namų ar pačiuose namuose gyvenęs žaltys buvo pasididžiavimo, bet ne didžiavimosi ženklas.